Vsi radi zabeležimo svoje dogodivščine, in odkar so nam na voljo majhne športne kamere, za snemanje skorajda ni ovir. Ne glede na to, kje smo in kaj počnemo, si lahko dogajanje zabeležimo za spomin ali pa posnetke uporabimo tudi za namen promocije.
GoPro športne kamere pa ob nakupu pogosto ne nudijo vseh pripomočkov, ki bi jih potrebovali, da lahko v njihov objektiv ujamemo prav zares vse. GoPro dodatki, ki jih potrebujemo, so precej odvisni od naših aktivnosti in želenega načina snemanja, zato jih pogosto dokupimo ločeno. Pri tem pa lahko izberemo prav tiste, ki jih najbolj potrebujemo, ali pa se odločimo za paket raznih nastavkov ter pripomočkov, ki pokrije kar najširši spekter potreb.
Podvodni GoPro dodatki
Radi snemate svoje avanture ob vodi, na njej in tudi pod vodno gladino? Vodotesno ohišje ste si gotovo zagotovili že ob nakupu, da bodo posnetki še boljši, pa si velja zagotoviti še troje. Med najbolj priljubljenimi GoPro dodatki je monopod, ki omogoča, da kamera plava na vodi. Prav tako se odlično obnese nepotopno držalo za vodo, s katerim boste kamero pod vodo veliko bolj enostavno držali v svoji roki. Če bi s svojimi dlanmi raje z morskega dna pobrali kakšno zanimivo reč, je tu še nekaj: potapljaška maska z GoPro nastavkom, ki vam omogoča, da nimate s kamero prav nobenega dela in nobenih skrbi.
Med GoPro dodatki so še filtri, ki so namenjeni izboljšanju podvodne slike. Pod vodo je svetloba namreč drugačna kot zunaj, zato je slika običajno precej razbarvana. Namestite rdeč, rumen, vijoličen ali siv filter, in podvodne barve bodo zaživele oziroma bodo tudi na posnetku takšne, kot ste jih zaznali s svojimi očmi.
Snemanje med aktivnim gibanjem
Svojo športno kamero lahko namestite na kolo, na čelado, na zapestni trak. Včasih pa pride do zagate: čelade ne uporabljamo, saj za to ni potrebe, kamere ne moremo namestiti na noben športni pripomoček, zapestja in roke na splošno pa premikamo oziroma ju potrebujemo proste. V takšnem primeru nam zopet pomagajo GoPro dodatki. Prav nam pride nosilec s ščipalko, s pomočjo katerega kamero pripnemo na primer na naramnico nahrbtnika. Še boljši pa je seveda pas za telo. S pomočjo tega si kamero namestite na prsi in povsem varno snemate svoje dogodivščine med tekom, smučanjem, vožnjo s kolesom ter drugimi aktivnostmi, kjer morajo biti roke proste.
No, ko smo že pri pasu … Ste vedeli, da lahko tudi svojega štirinožnega ljubljenčka opremite s pasom in tako posnamete njegove dogodivščine? Tudi pogled iz pasje perspektive je lahko zanimiv!