Osnova našega fizičnega telesa je celica. Celice glede na klasifikacijo tvorijo najrazličnejše organe, ki imajo različne funkcije pri delovanju telesa, a kljub temu vse celice za dobro delovanje in s tem posledično za zdrave organe potrebujejo isto: kisik in hranila. Da bi se v telesu povečala prekrvavitev, z njo pa bi do celic prišlo več kisika in bistvenih hranil, ki jih te potrebujejo za to, da so zdrave in se hitreje regenerirajo, nam pomaga skrbeti tudi magnetna terapija.
Kaj je magnetna terapija?
Vpliv na zdravje obljublja veliko vrst magnetnih terapij, za katere naj bi včasih skrbeli tudi poceni proizvodi, ki naj bi delovali na telo s pomočjo statičnih magnetov (na primer magnetne zapestnice). Te terapije spadajo pod alternativo in niso znanstveno podprte. Če vključimo zdravo pamet, hitro ugotovimo, da droben magnet v zapestnici ne privlači niti papirne sponke na drugi strani kartona, torej se ni smiselno slepiti, da deluje skozi kožo, ki je debela okoli tri milimetre. Nekaj povsem drugega pa je magnetna terapija na osnovi pulznih elektromagnetnih polj, ki se uporablja kot del fizikalne medicine, uporabljajo pa jo tudi v zdravstvenih ustanovah, torej v bolnišnicah.
Pulzna magnetna terapija temelji na usmerjanju pulznih magnetnih polj na tkivo, ki zahteva zdravljenje oziroma v katerem želimo odpraviti bolečino. Pozitivno deluje na vse telesne celice, saj pospeši oksigenacijo celic in jim tako pomaga do boljše regeneracije in boljšega delovanja. Nizkofrekvenčno magnetno polje nizke jakosti povzroči mikrovibracijo celičnih struktur, zaradi katere se iz celic tudi hitreje izločajo odpadni produkti. Pulzna magnetna terapija zdravi telo tako, da poskrbi za zdravje vsake posamezne celice, torej osnovnega gradnika našega telesa.
Kdaj nam koristi magnetna terapija?
Pulzna magnetoterapija se lahko uporablja preventivno, saj stimulacija celic k boljšemu obnavljanju ter boljšemu delovanju ni nikoli odveč, prav tako pa je njena uporaba priporočljiva, ko se pojavijo bolečine in težave z zdravjem. V zdravstvenih ustanovah jo uporabljajo predvsem pri ortopedskih bolnikih, pri športnih poškodbah ter kot pomoč pri terapijah za zdravljenje depresije.
Če se odločite za magnetno terapijo preventivno, boste hitro opazili, da vam ta pomaga pri splošnem počutju in dvigu nivoja energije, pri spancu in tudi pri izboljšanju imunskega sistema, sicer pa se magnetna terapija uporablja pri zlomih in poškodbah mišic, pri revmi, artritisu, osteoporozi, bolečinah v hrbtenici, glavobolih, za spodbujanje cirkulacije ter pri boleznih srca in ožilja. Magnetoterapija je torej terapija, ki ima širok spekter uporabe, zato je priporočljiva tako rekoč za vsakogar.