Ni lepšega kot v toplih poletnih dnevih iti na domači vrt, vzeti v roke knjigo in se z njo uleči na visečo mrežo ali se usesti na viseči stol. Gre za nepogrešljiva dodatka na marsikaterem dopustu, še posebej na morju, v kampu, ob jezerih in kočah.
Ko se odločite za nakup viseče mreže ali visečega stola, se dobro pozanimajte, kako se element pravilno namesti, da med sprostitvijo ne bo prišlo do nesreče. Če pa sami niste vešči tega opravila, za namestitev raje prosite spretnejše sorodnike, sosede ali prijatelje.
Visečo mrežo namestite na dovolj širokem prostoru
Da boste popolnoma uživali, izberite prijetno in mirno mesto za namestitev. Prostor naj bo dovolj velik in širok, da se bosta viseča mreža in stol lahko zibala.
Viseča mreža se namesti med dvema drevesoma ali na steno tako, da sta oba konca v enaki višini, saj bo le tako vaše težišče na sredini. Če je vaša viseča mreža prekratka za prostor, jo lahko na vsaki strani podaljšate z vrvjo. Idealen položaj nameščene mreže, ki nudi tudi največ udobja, je povešenost v obliki banane.
Viseči stol pa namestite na strop, pergolo, tram ali vejo drevesa. Priporočljiva višina veje ali stropa za namestitev visečega stola je od 200 do 220 cm, pri čemer naj bo stol od tal oddaljen od 25 do 40 cm.
Kako si zagotoviti popoln užitek?
Na visečo mrežo se usedete tako, da se s hrbtom obrnete proti mreži in primete oba robova ter se usedete na sredino. Za popolno sprostitev je priporočljiva lega po diagonali, ki omogoča porazdelitev teže, zmanjša pritisk na telo in nudi dobro oporo.
Na viseči mreži ali stolu ne uživajo le otroci, ampak tudi odrasli, saj je guganje pomirjajoče in sproščujoče. Popeljeta nas lahko v neskončen spanec, prijetno branje napete knjige in poslušanje najljubše skladbe. Na dovolj veliki viseči mreži pa užitke lahko delite tudi v dvoje.